Naše úspěchy

Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:

GRATULUJEME!

Školní rok:

2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024

01. 09. 2023

Jako každý podzim i letos se žáci ZUŠ Hlučín zúčastnili přehlídky moderní hudby Múzy Ilji Hurníka. 11. listopadu předvedli krásná vystoupení žáci dechového a smyčcového oddělení naší školy a přivezli domů skvělé ocenění, dokonce i zvláštní ceny poroty. Velké poděkování patří všem učitelům za jejich přípravu a také klavíristkám Karin Basovníkové a Radce Slaninové za doprovod, bez kterého by to nešlo.

Také naši mladí výtvarníci ze třídy Liany Janíkové a Marka Hrušky tradičně úspěšně reprezentovali a i jejich práce se velmi líbily. Všem žákům i jejich pedagogům gratulujeme.

Na výsledek ve skladatelské části soutěže, které se letos poprvé zúčastnila Hedvika Janišová, ještě čekáme, bude zveřejněn až v prosinci. Držíme palce!

Výtvarníci:

Hudební obor:

A zvláštní ocenění:

Velká gratulace ️ ANNĚ HOBLÍKOVÉ ️ za úspěch v soutěži KRESLÍŘ ROKU 2023, kterou pořádala Střední umělecká škola Ostrava v Galerii Plato.

Anička se umístila na krásném 5. místě a získala čestné uznání. Je ze třídy p. uč. Liany Janíkové.

Soutěže se zúčastnilo 33 škol, soutěžilo 109 žáků ve dvou disciplínách a ocenění získalo 11 žáků.

Gratulujeme Hedvice Janišové, která ve skladatelské soutěži získala za svou "Ptačí písničku" zlaté pásmo!

Gratulujeme žákům výtvarného oboru k přijetí na střední umělecké školy!

Saskia NÁVRATOVÁ - SUŠ Ostrava, obor Užitá malba

- AVE ART Ostrava

Aneta SOBOTÍKOVÁ - Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s.r.o., obor Multimediální tvorba

Marie ZERZAVÁ - AVE ART Ostrava, obor Grafický design

Ve středu 28. února se v ZUŠ Vladislava Vančury v Háji ve Slezsku konalo okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje. Naši žáci byli velmi úspěšní a můžeme se pochlubit pěti postupy do krajského kola. Všem moc gratulujeme zá krásné výkony a postupujícím - Jakubovi Tesařovi, Rozálii Hulvové, Mie Pravňanské, Michaele Kundrátové a Kataríně Glacové s Eliškou Nágelovou (koncertatní obsazení - Trio) budeme držet palce v dubnu v Bohumíně.

V sobotu 16. března se houslistka ze třídy Veroniky Stoklasové Mia Pravňanská zúčastnila Mezinárodní houslové soutěže O cenu Václava Krůčeka a získala krásné 3. místo. Gratulujeme!

Ve dnech 21.-23.3.2024 proběhlo v ZUŠ ve Frýdku-Místku krajské kolo ve hře na klavír a naše dvě žákyně získaly krásné 2. a 3. místo. Gratulujeme!

V pátek 22. března se v Opavě konalo okresní kolo kytarové soutěže a naši žáci opět byli velmi úspěšní. Kytaristka Eliana Kalabisová ze třídy pana učitele Antonína Viliše se dokonce stala absolutní vítězkou celé soutěže. Gratulujeme!

9. - 11. dubna se v Bohumíně konalo krajské kolo ve hře na smyčcové nástroje a opět byli naši žáci ve velmi velké konkurenci velmi úspěšní. Gratulujeme.

Letošní ročník mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia v Ostravě byl vyhlášen také pro žesťové nástroje a žák naší školy Tomáš Postulka se jí zúčastnil ve hře na trubku. Ve velmi silné konkurenci získal 3.cenu a ve svém soutěžním programu zahrál také skladbu svého učitele Bohumíra Stoklasy Intrádu pro trubku a klavír.

V Pardubicích se konal už 19. ročník celostátní soutěže v klasickém tanci Pardubická Arabeska a žáci tanečního oboru získali 3. místo a čestné uznání.