Pro účinkující

Srdeční záležitost je festival určený těm nejmladším hudebníkům, kteří hrají pro svou zábavu. První ročník se uskutečnil v roce 2017 a nesl s sebou cíl předat dětem zkušenosti hraní na open-air festivalu. Je pořádán pod hlavičkou ZUŠ P. J. Vejvanovského a také celostátního happeningu ZUŠ Open.

Letošní festival bude dvoudenní. Pátek 31.5. je určen školám, pro které chystáme interaktivní vzdělávací workshopy, díky kterým budou mít možnost lépe pochopit svět hudby a zvuků kolem nás. Již tradičně proběhnou koncerty v Domově pod Vinnou horou a ve Fontáně.

V sobotu 1. června je program určen veřejnosti a všem dětem.

Společně totiž oslavíme Den dětí soutěžemi, hrami, podporou vystupujících kamarádů a pro každého bude připraven malý dáreček! Setkáme se společně na náměstí v Hlučíně, kde Vám žáci ZUŠ zahrají to nejlepší z hudby 20. a 21. století! Těšit se tedy můžete na filmovou hudbu, cover verze, vlastní tvorbu, ale i klasickou hudbu soudobých skladatelů. Během dne proběhne několik speciálních projektů. Prvním z nich je Vidět slyšené, což je koncert překládaný speciálními tlumočníky do znakové řeči tak, aby si jej mohli vychutnat také neslyšící. Mimo jiné také chystáme inscenační koncert a spojení dětského orchestru se známou osobností. Večer vám k tanci zahraje kapela Metamorfóza.

Chceme, aby se festival stal prezentací všech oborů, které základní umělecké školy nabízejí. Proto se, prosím, neomezujte jen na obor hudební.

Žáky můžete přihlásit do

1. Hlavní program na hlučínském náměstí

Zde bude probíhat program na stage. Je připraven jako přehlídka žáků (žádná soutěž!!).

• Sólové vystoupení (5 minut)
  • Komorní vystoupení do 10 členů (10 minut)
  • Komorní vystoupení nad 10 členů (20 minut)
  • Speciální projekt (Máte-li speciální projekt, který se nehodí do běžného programu, ale přesto byste jej chtěli prezentovat, určitě kontaktujte koordinátorku festivalu)
  • Divadlo, recitace
  • Výstava nebo výtvarná performance
  • Tanec
  1. Koncert v evangelickém kostele

Během celého dne proběhne několik tematických koncertů v červeném kostele v Hlučíně.

• Smyčcový
  • Dechový
  • Klávesový
  • Kytarový
  1. Speciální projekty k zapojení (prosím, kontaktujte přímo koordinátorku festivalu)
  • Koncert s Davidem Stypkou a kapelou Bandjeez (smyčcový orchestr)
  • Kreslení na náměstí

Přihlašování je možné do 30.4.2019 na tomto odkaze.

V případě dalších dotazů se prosím obracejte na koordinátorku festivalu Adélu Jasvecovou (jasvecova.ad@gmail.com; 602 223 634).