Zakletá labuť

Zakletá labuť

  • 14. 09. 2019
Gallery plakat labedz

Projekt "Zakletá labuť - taneční představení na vodě" je inspirován Labutím jezerem Petra Iljiče Čajkovského a je realizován pomocí Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu polské republiky "Překračujeme hranice". Do projektu se zapojili tanečníci Skupiny SKAZA, působící v Kulturním centru v Ratiboři, a ze Základní umělecké školy Pavla Josefa Vejvanovského v Hlučíně. Hudbu složil Tomasz Behra a choreografie vytvořily Manuela Krzykała a Klára Krejčířová.

Představení je hudebně-taneční variací na jedno z nejkrásnějších baletních děl, ve kterém budou představeny různé taneční styly. Velkoleposti akce přidává skutečnost, že bude představena na rybníku v Parku Města Roth v Ratiboři a Hlučínském jezeře. Tanečníci budou tančit na jevišti ponořeném do vody doprovázení živou hudbou, kterou zahraje tým ratibořských hudebníků. Představení obohacené o krásnou hru světel se uskuteční po setmění.

Premiéry projektu budou 30. srpna v Parku Města Roth v Ratiboři ve 20:30 v rámci Konce léta s RCK a 14. září ve 20:00 na Hlučínském jezeře (Oko). Vstup je volný.

Můžu ještě doplnit, že projekt v Hlučíně se uskuteční za velké podpory a spolupráce Sportu a kultury Hlučín.

Premiéře projektu v Ratiboři budou předcházet společné taneční workshopy a generálky, které se uskuteční ve dnech 26.8-30.8. v Ratiboři.

 

Číslo projektu - CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0002000