Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:

Aneta Michňová (SŠUŘ, Klasická a počítačová ilustrace)

Nina Blažková (UTB ve Zlíně, ateliér Grafického designu)

Barbora Barčová (Janáčkova konzervatoř v Ostravě)

Andrea Dudková (Církevní konzervatoř v Opavě)

Ema Matýsková z klavírní třídy paní uč. Borovičkové získala na mezinárodní soutěži Pro Bohemia čestné uznání II. stupně.

30. dubna 2019, ZUŠ J. R. Míši, Orlová
MÚZY LEONA JUŘICI - soutěžní přehlídka komorních ansámblů ZUŠ MSK

Helena Mižičová:

Klavírní duo (Barbora Plačková, Eva Poštulková)

Sexteto (Anežka Chrástecká, Vendula Chojková, Marie Jirásková, Eva
Poštulková, Jan Poštulka, Barbora Plačková)

- Zlatá Múza

Kvarteto (Vendula Chojková, Marie Jirásková, Eva Poštulková, Jan Poštulka)

- Stříbrná Múza

Okteto (Vendula Lokajová, Barbora Drastíková, Veronika Kuchařová, Alexandra
Pokorná, Monika Vilášková, Sára Drastíková, Jan Poštulka, Tereza Čichoňová)

Václav Lorek)

Brass 4 (Vojtěch Žolnerčík, Pavel Konečný, Matěj Tvrdý, Viktor Hrubý)

Zvláštní ocenění za vynikající pedagogickou práci - Marta Dvořáková

Ve výtvarné soutěži "Máme rádi minimalismus" společnosti minimalistic s.r.o.

o návrh minimalistického interiéru relax zóny ve škole získala

II. místo Magdaléna Halfarová a cenu útěchy Kristýna Schmidtová.

V mezinárodní výtvarné soutěži Barbary Petchenik na téma kartografie a cestování v kategorii B dětí 6-8 let získala Linda Bočková 8. místo z 94 zúčastněných a v kategorii C  9-12 let získala Ela Zavrtalová 4. místo z 319 zúčastněných s postupem do mezinárodního kola.

Do soutěže bylo zasláno přes 600 prací z celé České republiky, ze kterých bylo vybráno do národního kola vždy 10 nejlepších z každé kategorie. Následně 6 z nich postoupilo do mezinárodního kola a budou zaslány a vystaveny v rámci Mezinárodní kartografické konference v Tokiu v Japonsku (červenec 2019), kde proběhne vyhodnocení celosvětového kola této soutěže.

Ve středu 27.února 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů a naše soubory Trio fléten (Lucie Vilášková, Matouš Ochvat a Daniela Nováková), Trio zobcových fléten (Veronika Klečková, Patricie Gajdová, Gabriela Černá) a Žesťový kvartet (Vojtěch Žolnerčík, Pavel Konečný, Matěj Tvrdý, Viktor Hrubý) získaly 1. místo. Trio zobcových fléten a Žesťový kvartet pak dále postoupily do krajského kola. To se konalo v Orlové - Porubě 20.března 2019 a v silné konkurenci získaly oba soubory 3. místo.

Dne 5. - 6. 4. 2019 proběhla v Rýmařově krajská přehlídka LDO, které se zůčastnilo 17 souborů z různých ZUŠ našeho kraje. Nejstarší žáci ZUŠ Hlučín  - Nikola Schmidtová, Andrea Klímková, Eva Jarošová, Jan Drastík, Boris Guňka, Adrian Míl a Jakub Novotný - si z Rýmařova přivezli umístění ve stříbrném pásmu. Vystoupili s představením "Milý Bože, tady Oskar", které vzniklo pod režijním vedením učitelky MgA.Petry Bublíkové.

Jde o letošní absolventské představení 7.ročníku, které budou mít zájemci možnost vidět také na půdě školy.

22. 3. 2019 - Festiwal muzyki instrumentalnej, Rybnik, PL:

2. místo - Klavírní duo - Souboj klavírů (Barbora Plačková, Eva Poštulková)

2. místo - Strunka

čestné uznání - Barbora Plačková (sólový klavír)

V úterý 5. března 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů a obě naše seskupení vybojovala

1. místa. Gratulujeme duu ve složení Ellen Železnovová (housle) a Marie Slaninová (violoncello) a violoncellovému kvintetu ve složení Jan Poštulka, Sára Drastíková,

Daniela Borovičková, Tadeáš Koska a Barbora Kaniová, které zárověň postoupilo do krajského kola.

To se konalo 10. 4. 2019 a violoncellové kvinteto získalo 1. místo a zvláštní ocenění poroty za interpretaci skladby Pavla Helebranda.

OKRESNÍ KLAVÍRNÍ PŘEHLÍDCE, která se konala 4.3.2019 v ZUŠ Háj ve
Slezsku, reprezentovali naše klavírní oddělení tito žáci:

PHV: Magdaléna Kovářová (uč.E.Niedobová)

1.ročníkHedvika Janišová (uč.D.Borovičková), Eliška Kovářová (uč.E.Niedobová), Iva Čechová (uč.R. Běhůnková), David Obrusník (uč.R. Běhůnková)

3.ročníkAlžběta Kuchařová (uč.E.Mitáčková), Zuzana Fulnečková (uč.L.Mitáčková)

4.ročníkKlára Tesařová (uč.L.Tkačíková), Danny Knap (uč.L.Tkačíková), Kateřina Reiská (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Denisa Topínková (uč.E.Mitáčková), Nela Fichnová (uč.L.Mitáčková)