Prajzský symfonický orchestr - 1. koncert

• 08. 01. 2023
Gallery plak t 8.1.2023 1

Prajzský symfonický orchestr zve na svůj 1. koncert

Byli jste někdy u toho, když něco nového vzniká? Často je to v tom něco nepředvídatelného a nejistého. A právě takový adrenalin na pódiu slibuje PSO na neděli 8. 1. 2023 od 17 hodin v KD Dolní Benešov.

Orchestr vznikl na podzim 2022 jako příležitost pro žáky a absolventy základních uměleckých škol na Opavsku a další muzikanty, kteří chtějí své hudební nadání rozvíjet společně. Nemá ambice znít jako profesionální těleso, přesto se podařilo propojit přes 50 amatérských hudebníků v tradičním obsazení symfonického orchestru, což představuje pro mnohé hráče sen i výzvu zároveň.

Na prvním koncertě tohoto orchestru zazní česká i světová klasika: Dvořákův Slovanský tanec č. 8 nebo část Beethovenovy Osudové symfonie. Milovníci současné hudby se mohou těšit na melodie z filmu Avatar, Pán prstenů nebo The Greatest Showman. Organizační záštitu nad tímto koncertem na sebe vzala ZUŠ P. J. Vejvanovského v Hlučíně, vstupné je za dobrovolný příspěvek. Jako hosté vystoupí Ester Drastíková a Veronika Niklová. To vše pod taktovkou Bohumíra Stoklasy a za spolupráce ZUŠ P. J. Vejvanovského v Hlučíně, ZUŠ V. Vančury v Háji ve Slezsku, ZUŠ I. Žídka v Kravařích a KD Dolní Benešov.