Naše úspěchy

Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:

GRATULUJEME!

Školní rok:

2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020

01. 01. 2020

Jako každý rok se i letos naši žáci zúčastnili soutěžní přehlídky Múzy Ilji Hurníka, která se uskutečnila 15.října na ZUŠ Sogolubova v Ostravě Zábřehu. Tato akce již několik let propaguje nejmodernější a nejnovější hudbu mezi žáky ZUŠ. A pokud můžeme soudit, tak úspěšně. Skladby autorů 20. a 21. století si sem přichází zahrát tolik mladých muzikantů, že odborná porota má plné ruce práce od rána do večera. Z malé místní přehlídky se stala záležitostí pro celý náš kraj. Proto jsme velmi rádi, že i naši žáci se úspěšně zúčastňují už několik let a pokaždé se vrací s krásným umístěním.

Letos vybojovali zlaté múzy Patricie Gajdová a Tomáš Postulka ze třídy Bohumíra Stoklasy a nejmladší účastník Múz houslistka Mia Pravňanská ze třídy Veroniky Stoklasové. Bronzové múzy získaly Hana Krettková, Michaela Kundrátová a Alena Stoklasová. Všem gratulujeme a také moc děkujeme za klavírní doprovod Bc. Lucii Mitáčkové.

Múz Ilji Hurníka se zúčastnil také náš výtvarný obor a zlaté pásmo získaly Viktorie Malchárková (9 let)  a Amelie Nela Kohoutová  (13 let) za "Krasohled" , Hartošová Tereza (10 let) získala stříbrné pásmo rovněž za malbu "Krasohled". Všechny tři žákyně pracují pod vedením Liany Janíkové. Aneta Michňová (16 let) získala za svou malbu "Bambus" rovněž stříbrné pásmo a je ze třídy MgA. Marka Hrušky.

V soutěží Kreslíř roku 2019, kterou pořádá SUŠ Ostrava získala Valentýna Lukášová 1. místo v II. kategorii. Je ze třídy MgA. Marka Hrušky.