Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:

GRATULUJEME!

Školní rok:

2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024

01. 09. 2021

V tomto školním roce získal náš výtvarný obor v soutěžích národních i mezinárodních mnoho ocenění:

Aneta Michňová, 17, I. místo v 1. ročníku soutěže Art Freud pořádané Rodným domem Sigmunda Freuda v Příboře a městem Příbor, uspěla v kategorii "Fantaskní světy" (září)

Valentýna Lukášová, 13, I. místo v soutěži Kreslíř roku pořádané SUŠ Ostrava a Galerií PLATO (listopad)

Obě žákyně jsou ze třídy pana uč. Hrušky

Viktoria Švrčková, 8, II. místo - postup do mezinárodního kola (Florencie),  Česká kartografická společnost, dětská mapa Barbary Petchenik, národní kolo mezinárodní umělecko - kartografické společnosti "Mapa mého budoucího světa" (říjen)

Lenka Jalůvková, 10, III. místo - postup do mezinárodního kola (Florencie)

MÚZY ILJI HURNÍKA 2021

Alžběta Korpasová, 11 let, zlaté pásmo

Ema Leciánová, 13 let, zlaté pásmo, cena poroty

Lenka Jalůvková, 12 let, zlaté pásmo

Nela Bednaříková14 let, zlaté pásmo, cena poroty (říjen)

Žákyně jsou ze třídy paní uč. Janíkové

Gratulujeme Anežce Petermannové ze třídy paní. uč. Dvořákové, která byla úspěšně přijata na Janáčkovu konzervatoř.

Klavírní oddělení se pyšní dalšími úspěchy!

V pátek 18.3.2022 se konala okresní přehlídka v Opavě, kde žáci naší školy opět podali krásné výkony. Z devíti účinkujících postoupili do krajské přehlídky tito žáci:

Magdaléna Kovářová, Boris Guňka (uč. E. Mitáčková),

Sofie Dvořáková (uč.K.Basovníková) a Ema Tesařová (uč. L. Mitáčková).

Gratulujeme žákům a jejich pedagogům a těšíme se na jejich výkony ve Frýdku- Místku, v pátek 22.4.2022.

Žáci výtvarného oboru přijati na střední umělecké školy.

KAROLÍNA PLEVOVÁ ... SUŠ Ostava, Grafický design - Ilustrace

AGÁTA JULINOVÁ ... AVE ART Ostrava, Grafický design

ze třídy p. uč. Janikové

KLÁRA KRAKOVKOVÁ ... SŠPU Opava, Grafický design

MARIE PAVLÁNOVÁ ... SUŠ Ostrava, Grafický design, Ilustrace

ze třídy p. učitele Hrušky

Naši žáci se tento školní rok zúčastnili soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje a dosáhli těchto krásných výsledků.

Lukáš Fojtík - okresní kolo - 2. cena (příčná flétna) p. uč. Kutmonová

Tomáš Postulka získal Čestné uznání 1.stupně ve hře na trubku a Erik Hrubý získal 2.cenu ve hře na tubu na Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2022.

Anežka Petermannová se zúčastnila Celostátní akordeonové soutěže v Dobřanech a získala 4. místo.

Anděla Vlčková ze třídy p. uč. Poštulkové získala 1. místo v hudební soutěži Větrnická notička za svou instrumentální skladbu.

V krajském kole soutěže ZUŠ, v oboru „sólový zpěv“, slavily žákyně našeho pěveckého oddělení
tyto úspěchy :

Barbora Žáčková – 1. místo
Markéta Prchalová – 1. místo
Rozálie Chrástecká – 1. místo
 Marie Jirásková – 1. místo s postupem do celostátního kola a titul absolutního vítěze
( všechny žákyně jsou ze třídy p. uč. M. Jiráskové; klavírní spolupráce p. uč. D. Borovičková )
 Agáta Viliš – 2. místo ( třída p. uč. P. Kozla; klavírní spolupráce K. Barteková )

Marie Jirásková obhájila 1. místo i v celostátním kole v Turnově.
Byla také přijata ke studiu na pěvecké oddělení konzervatoře v Praze.