Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.

Naše úspěchy

Naše úspěchy

Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:



GRATULUJEME!



Přijati na umělecké školy: 

 

 

Aneta Michňová (SŠUŘ, Klasická a počítačová ilustrace)

Nina Blažková (UTB ve Zlíně, ateliér Grafického designu)

Barbora Barčová (Janáčkova konzervatoř v Ostravě)

Andrea Dudková (Církevní konzervatoř v Opavě)

 




 

Ema Matýsková z klavírní třídy paní uč. Borovičkové získala na mezinárodní soutěži Pro Bohemia čestné uznání II. stupně.

 

 

 

30. dubna 2019, ZUŠ J. R. Míši, Orlová
MÚZY LEONA JUŘICI - soutěžní přehlídka komorních ansámblů ZUŠ MSK


 

Helena Mižičová:

Klavírní duo (Barbora Plačková, Eva Poštulková)

 - Zlatá Múza + Zvláštní cena za nápaditost a humor v hudbě




Andrea Poštulková:

Strunka (smyčcový soubor)

 - Zlatá Múza + Zvláštní cena za umělecký dojem



Strunečka (smyčcový soubor)

 - Zlatá Múza


Sexteto (Anežka Chrástecká, Vendula Chojková, Marie Jirásková, Eva
Poštulková, Jan Poštulka, Barbora Plačková)

 - Zlatá Múza



Kvarteto (Vendula Chojková, Marie Jirásková, Eva Poštulková, Jan Poštulka)

 - Stříbrná Múza



Okteto (Vendula Lokajová, Barbora Drastíková, Veronika Kuchařová, Alexandra
Pokorná, Monika Vilášková, Sára Drastíková, Jan Poštulka, Tereza Čichoňová)

 - Stříbrná Múza




Zvláštní cena za výbornou pedagogickou práci - Andrea Poštulková




Ilona Kučerová:


Violoncellové kvinteto (Jan Poštulka, Sára Drastíková, Daniela Borovičková,
Tadeáš Koska, Barbora Kaniová)

 - Zlatá Múza




Bohumír Stoklasa:

3 + 2 (Veronika Klečková, Patricie Gajdová, Gabriela Černá, Jakub Chovanec,
Václav Lorek)

 - Zlatá Múza



Brass 4 (Vojtěch Žolnerčík, Pavel Konečný, Matěj Tvrdý, Viktor Hrubý)

 - Zlatá Múza



Veronika Stoklasová:

Smyčcový orchestr ZUŠ Hlučín

 - Stříbrná Múza



ABS strings

 - Stříbrná Múza

 

 

 

Akordeonová soutěž dne 6.3.2019 okresní kolo v Hradci nad Moravicí


1. místo s postupem - Adéla Sobková
1.místo - Vojtěch Kozelek
1.místo s postupem - Anežka Petermannová
Zvláštní ocenění poroty - Anežka Petermannová
1.místo s postupem - Anička Lapčíková
1.místo s postupem - Tereza Čichoňová
1.místo s postupem - akordeonové Trio Petermannová, Lapčíková, Jurečková


Akordeonová soutěž krajské kolo 28.3.2019 Klimkovice

1.místo s postupem - Anežka Petermannová
1.místo s postupem - Anička Lapčíková

2. místo - Adéla Sobková
2. místo - Tereza Čichoňová
2.místo - akordeonové Trio

 

Akordeonová soutěž ústřední kolo 10. - 12. 5. 2019 v Plzni

2.místo Anežka Petermannová
3.místo Anna  Lapčíková

 


Mezinárodní soutěž 11.4.2019 Ostrava

3.místo - Anežka Petermannová


Zvláštní ocenění za vynikající pedagogickou práci - Marta Dvořáková

 

Ve výtvarné soutěži "Máme rádi minimalismus" společnosti minimalistic s.r.o.

o návrh minimalistického interiéru relax zóny ve škole získala

II. místo Magdaléna Halfarová a cenu útěchy Kristýna Schmidtová.

 

 

V mezinárodní výtvarné soutěži Barbary Petchenik na téma kartografie a cestování v kategorii B dětí 6-8 let získala Linda Bočková 8. místo z 94 zúčastněných a v kategorii C  9-12 let získala Ela Zavrtalová 4. místo z 319 zúčastněných s postupem do mezinárodního kola. 

Do soutěže bylo zasláno přes 600 prací z celé České republiky, ze kterých bylo vybráno do národního kola vždy 10 nejlepších z každé kategorie. Následně 6 z nich postoupilo do mezinárodního kola a budou zaslány a vystaveny v rámci Mezinárodní kartografické konference v Tokiu v Japonsku (červenec 2019), kde proběhne vyhodnocení celosvětového kola této soutěže.

 

 

 

Ve středu 27.února 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů a naše soubory Trio fléten (Lucie Vilášková, Matouš Ochvat a Daniela Nováková), Trio zobcových fléten (Veronika Klečková, Patricie Gajdová, Gabriela Černá) a Žesťový kvartet (Vojtěch Žolnerčík, Pavel Konečný, Matěj Tvrdý, Viktor Hrubý) získaly 1. místo. Trio zobcových fléten a Žesťový kvartet pak dále postoupily do krajského kola. To se konalo v Orlové - Porubě 20.března 2019 a v silné konkurenci získaly oba soubory 3. místo.

 

 

Dne 5. - 6. 4. 2019 proběhla v Rýmařově krajská přehlídka LDO, které se zůčastnilo 17 souborů z různých ZUŠ našeho kraje. Nejstarší žáci ZUŠ Hlučín  - Nikola Schmidtová, Andrea Klímková, Eva Jarošová, Jan Drastík, Boris Guňka, Adrian Míl a Jakub Novotný - si z Rýmařova přivezli umístění ve stříbrném pásmu. Vystoupili s představením "Milý Bože, tady Oskar", které vzniklo pod režijním vedením učitelky MgA.Petry Bublíkové.

Jde o letošní absolventské představení 7.ročníku, které budou mít zájemci možnost vidět také na půdě školy.

 

 

 


22. 3. 2019 - Festiwal muzyki instrumentalnej, Rybnik, PL:

2. místo - Klavírní duo - Souboj klavírů (Barbora Plačková, Eva Poštulková)

2. místo - Strunka

čestné uznání - Barbora Plačková (sólový klavír)


 

 

 

V úterý 5. března 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů a obě naše seskupení vybojovala

1. místa. Gratulujeme duu ve složení Ellen Železnovová (housle) a Marie Slaninová (violoncello) a violoncellovému kvintetu ve složení Jan Poštulka, Sára Drastíková,

Daniela Borovičková, Tadeáš Koska a Barbora Kaniová, které zárověň postoupilo do krajského kola.

To se konalo 10. 4. 2019 a violoncellové kvinteto získalo 1. místo a zvláštní ocenění poroty za interpretaci skladby Pavla Helebranda.

 

 

 

OKRESNÍ KLAVÍRNÍ PŘEHLÍDCE, která se konala 4.3.2019 v ZUŠ Háj ve
Slezsku, reprezentovali naše klavírní oddělení tito žáci:

PHV: Magdaléna Kovářová (uč.E.Niedobová)

1.ročníkHedvika Janišová (uč.D.Borovičková), Eliška Kovářová (uč.E.Niedobová), Iva Čechová (uč.R. Běhůnková), David Obrusník (uč.R. Běhůnková)

3.ročníkAlžběta Kuchařová (uč.E.Mitáčková), Zuzana Fulnečková (uč.L.Mitáčková)

4.ročníkKlára Tesařová (uč.L.Tkačíková), Danny Knap (uč.L.Tkačíková), Kateřina Reiská (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Denisa Topínková (uč.E.Mitáčková), Nela Fichnová (uč.L.Mitáčková)

5.ročníkEliška Kučerová (uč.P.Kozel)

6.ročníkOndřej Buček (uč.J.Niedoba) = POSTUP

7.ročníkEma Matýsková (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Boris Guňka (uč.E.Mitáčková)

2.stupeň:
1.ročníkAnna Psennerová (uč.D.Borovičková)

4.ročníkVojtěch Kloda (uč.P.Kozel)

DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÝ VÝKON A GRATULUJEME POSTUPUJÍCÍM ŽÁKŮM DO KRAJSKÉ
PŘEHLÍDKY, která se koná 12.4.2019 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. 

Školní rok:

2016/2017 2017/2018 2018/2019