Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.

Naše úspěchy

Naše úspěchy

Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:



GRATULUJEME!



Akordeonová soutěž dne 6.3.2019 okresní kolo v Hradci nad Moravicí

1.místo - Vojtěch Kozelek
1.místo s postupem - Anežka Petermannová
Zvláštní ocenění poroty - Anežka Petermannová
1.místo s postupem - Anička Lapčíková
1.místo s postupem - Tereza Čichoňová
1.místo s postupem - akordeonové Trio Petermannová, Lapčíková, Jurečková


Akordeonová soutěž krajské kolo 28.3.2019 Klimkovice

1.místo s postupem - Anežka Petermannová
1.místo s postupem - Anička Lapčíková
2. místo - Tereza Čichoňová
2.místo - akordeonové Trio


Mezinárodní soutěz 11.4.2019 Ostrava

3.místo - Anežka Petermannová
Zvláštní ocenění za vynikající pedagogickou práci - Marta Dvořáková

 

 

 

V mezinárodní výtvarné soutěži Barbary Petchenik na téma kartografie a cestování v kategorii B dětí 6-8 let získala Linda Bočková 8. místo z 94 zúčastněných a v kategorii C  9-12 let získala Ela Zavrtalová 4. místo z 319 zúčastněných s postupem do mezinárodního kola. 

Do soutěže bylo zasláno přes 600 prací z celé České republiky, ze kterých bylo vybráno do národního kola vždy 10 nejlepších z každé kategorie. Následně 6 z nich postoupilo do mezinárodního kola a budou zaslány a vystaveny v rámci Mezinárodní kartografické konference v Tokiu v Japonsku (červenec 2019), kde proběhne vyhodnocení celosvětového kola této soutěže.

 

 

 

Ve středu 27.února 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů a naše soubory Trio fléten (Lucie Vilášková, Matouš Ochvat a Daniela Nováková), Trio zobcových fléten (Veronika Klečková, Patricie Gajdová, Gabriela Černá) a Žesťový kvartet (Vojtěch Žolnerčík, Pavel Konečný, Matěj Tvrdý, Viktor Hrubý) získaly 1. místo. Trio zobcových fléten a Žesťový kvartet pak dále postoupily do krajského kola. To se konalo v Orlové - Porubě 20.března 2019 a v silné konkurenci získaly oba soubory 3. místo.

 

Dne 5. - 6. 4. 2019 proběhla v Rýmařově krajská přehlídka LDO, které se zůčastnilo 17 souborů z různých ZUŠ našeho kraje. Nejstarší žáci ZUŠ Hlučín  - Nikola Schmidtová, Andrea Klímková, Eva Jarošová, Jan Drastík, Boris Guňka, Adrian Míl a Jakub Novotný - si z Rýmařova přivezli umístění ve stříbrném pásmu. Vystoupili s představením "Milý Bože, tady Oskar", které vzniklo pod režijním vedením učitelky MgA.Petry Bublíkové.

Jde o letošní absolventské představení 7.ročníku, které budou mít zájemci možnost vidět také na půdě školy.

 


22. 3. 2019 - Festiwal muzyki instrumentalnej, Rybnik, PL:

2. místo - Klavírní duo - Souboj klavírů (Barbora Plačková, Eva Poštulková)

2. místo - Strunka

čestné uznání - Barbora Plačková (sólový klavír)


 

 

V úterý 5. března 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů a obě naše seskupení vybojovala

1. místa. Gratulujeme duu ve složení Ellen Železnovová (housle) a Marie Slaninová (violoncello) a violoncellovému kvintetu ve složení Jan Poštulka, Sára Drastíková,

Daniela Borovičková, Tadeáš Koska a Barbora Kaniová, které zárověň postoupilo do krajského kola.

To se konalo 10. 4. 2019 a violoncellové kvinteto získalo 1. místo a zvláštní ocenění poroty za interpretaci skladby Pavla Helebranda.

 

OKRESNÍ KLAVÍRNÍ PŘEHLÍDCE, která se konala 4.3.2019 v ZUŠ Háj ve
Slezsku, reprezentovali naše klavírní oddělení tito žáci:

PHV: Magdaléna Kovářová (uč.E.Niedobová)

1.ročník: Hedvika Janišová (uč.D.Borovičková), Eliška Kovářová (uč.E.Niedobová), Iva Čechová (uč.R. Běhůnková), David Obrusník (uč.R. Běhůnková)

3.ročník: Alžběta Kuchařová (uč.E.Mitáčková), Zuzana Fulnečková (uč.L.Mitáčková)

4.ročník: Klára Tesařová (uč.L.Tkačíková), Danny Knap (uč.L.Tkačíková), Kateřina Reiská (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Denisa Topínková (uč.E.Mitáčková),             Nela Fichnová (uč.L.Mitáčková)

5.ročník: Eliška Kučerová (uč.P.Kozel)

6.ročník: Ondřej Buček (uč.J.Niedoba) = POSTUP

7.ročník: Ema Matýsková (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Boris Guňka (uč.E.Mitáčková)

2.stupeň:
1.ročník: Anna Psennerová (uč.D.Borovičková)

4.ročník: Vojtěch Kloda (uč.P.Kozel)

DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÝ VÝKON A GRATULUJEME POSTUPUJÍCÍM ŽÁKŮM DO KRAJSKÉ
PŘEHLÍDKY, která se koná 12.4.2019 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. 

Školní rok:

2016/2017 2017/2018 2018/2019

09. 05. 2018

Baďurová Natálie 2. cena, Sólový a komorní zpěv, 0. kategorie – Okresní kolo, Trinhová Barbora 2. cena, Sólový a komorní zpěv, 0. kategorie – Okresní kolo, Onderková Frederika 2. cena, Sólový a komorní zpěv, 0. kategorie – Okresní kolo, Bočková Anežka, 2. cena, Sólový a komorní zpěv, I. kategorie – Okresní kolo, Petermannová Anežka, 2. cena, Sólový a komorní zpěv, I. kategorie – Okresní kolo, Prchalová Markéta, 2. cena, Sólový a komorní zpěv, II. kategorie – Okresní kolo, Kalužová Annastázie, 3. cena, Sólový a komorní zpěv, II. kategorie – Okresní kolo, Polášková Veronika, 3. cena, Sólový a komorní zpěv, II. kategorie – Okresní kolo, Tomisová Veronika, 1. cena, Sólový a komorní zpěv, III. kategorie – Okresní kolo, Jirásková Marie 1. cena,  Sólový a komorní zpěv, V. kategorie – Okresní kolo, Machálková Tereza 1. cena,  Sólový a komorní zpěv, VI. kategorie – Okresní kolo, Vitásková Monika 2. cena,  Sólový a komorní zpěv, VI. kategorie – Okresní kolo,  Bindačová Carolina 1. cena, Sólový a komorní zpěv, VII. kategorie – Okresní kolo

 

Jirásková Marie 1. cena, Sólový a komorní zpěv, V. kategorie – Krajské kolo, Veronika Tomisová 2. cena, Sólový a komorní zpěv, III. kategorie - Krajské kolo, Bindačová Carolina 2. cena,  Sólový a komorní zpěv, VII. kategorie - Krajské kolo



Jirásková Marie 1. cena,  Sólový a komorní zpěv, V. kategorie - Ústřední kolo



 

Gajdová Patricie 1. cena, Hra na dechové nástroje, IV. kategorie – Okresní kolo, Klečková Veronika 1. cena, Hra na dechové nástroje, VI. kategorie – Okresní kolo, Zita Maria Holod 2. cena, Hra na dechové nástroje, IV. kategorie – Okresní kolo

Postulka Tomáš 1. cena, Hra na dechové nástroje (hra na trubku), III. kategorie – Okresní kolo, Žolnerčík Vojtěch 1. cena, Hra na dechové nástroje (hra na trubku), VIII. kategorie – Okresní kolo, Hrubý Viktor 1.cena, Hra na dechové nástroje (hra na trombon), IV. kategorie – Okresní kolo

 

Gajdová Patricie 3. cena, Hra na dechové nástroje, IV. kategorie – Krajské kolo, Klečková Veronika 3. cena, Hra na dechové nástroje, VI. kategorie – Krajské kolo

Postulka Tomáš 1. cena, Hra na dechové nástroje (hra na trubku), III. kategorie –Krajské kolo, Žolnerčík Vojtěch 3. cena, Hra na dechové nástroje (hra na trubku), VIII. kategorie –Krajské kolo, Hrubý Viktor 2.cena, Hra na dechové nástroje (hra na trombon), IV. kategorie – Krajské kolo

 

Strunka 1. cena, Hra smyčcových a souborových orchestrů, s obsazením rozšířeným o další nástroje – dechové, bicí, klavír – až do obsazení symfonického orchestru od 12 do 18 členů – I. kategorie – Krajské kolo, Smyčcový orchestr ZUŠ Hlučín 3. cena, Hra smyčcových a souborových orchestrů, s obsazením rozšířeným o další nástroje – dechové, bicí, klavír – až do obsazení symfonického orchestru od 12 do 18 členů – I. kategorie – Krajské kolo



Strunka 3. cena, Hra smyčcových a souborových orchestrů, s obsazením rozšířeným o další nástroje – dechové, bicí, klavír – až do obsazení symfonického orchestru od 12 do 18 členů – I. kategorie –Ústřední kolo



 

Okresní kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru: Zlaté pásmo, NA MOŘI I. kategorie, Stříbrné pásmo, EDISONI II. kategorie, Bronzové pásmo, TAJEMSTVÍ OBRAZU III. kategorie, Zlaté pásmo, NOTY III. kategorie, Stříbrné pásmo, ČERTOPÁRTY IV. kategorie, Bronzové pásmo, ŽIVLY V. kategorie

 

Krajské kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru: Bronzové pásmo, NA MOŘI I. kategorie

 

Skupina 11-15let klasika  3. místo, Taneční soutěž NARUBY

Skupina 16+klasika  3. místo, Taneční soutěž NARUBY

Romková Alžběta, Kaniová Marie Anna, Žurovcová Ema 3. místo, Celostátní soutěž v klasickém tanci „PARDUBICKÁ ARABESKA“

Tešnarová Agáta, Solař František  2. místo, Celostátní soutěž v klasickém tanci „PARDUBICKÁ ARABESKA“

 



Jan Poštulka Diplom Mezinárodní soutěž hry na violoncello v Dolním Kubíně



Strunka Ocenění na XIX. FESTIWALU MUZIKY INSTRUMENTALNEJ v Rybníku (PL)

Kloda Vojtěch a Martina Palkovská – kytarové duo II. místo na XIX. FESTIWALU MUZIKY INSTRUMENTALNEJ v Rybníku (PL)



Kosková Hana Grand prix na XIX. FESTIWALU MUZIKY INSTRUMENTALNEJ v Rybníku (PL)



Stoklasová Alena, Hájovská Markéta, Kadulová Kristýna, Borovičková Daniela -  Diplom, Magický klavír

 

Postulka Tomáš  Zlatá múza, MÚZY I. Hurníka  

Kundrátová Michaela Stříbrná múza, MÚZY I. Hurníka

Stoklasová Alena   Stříbrná múza, MÚZY I. Hurníka

Hrubý Viktor Stříbrná múza, MÚZY I. Hurníka

Žolnerčík Vojtěch Stříbrná múza, MÚZY I. Hurníka

Měkýšová Sylvie   Bronzová múza, MÚZY I. Hurníka 

 

Přijatí žáci na umělecké školy:

Hánová Leona - SUPŠ Opava

Vodičková Klára, Králová Aneta a Vitásková Lenka - SUŠ Ostrava

Pieronková Veronika - AVE ART Ostrava

Návratová Veronika - Církevní konzervatoř Opava

Kosková Hana - Pražská konzervatoř


04. 11. 2017



Na Mezinárodních akordeonových dnech v Praze získala v kategorii Sólisté VI. Hana Kosková Stříbrné pásmo!