Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.

Naše úspěchy

Naše úspěchy

Naši žáci se s úspěchem zúčastňují různých soutěží:



GRATULUJEME!



Akordeonová soutěž dne 6.3.2019 okresní kolo v Hradci nad Moravicí

1.místo - Vojtěch Kozelek
1.místo s postupem - Anežka Petermannová
Zvláštní ocenění poroty - Anežka Petermannová
1.místo s postupem - Anička Lapčíková
1.místo s postupem - Tereza Čichoňová
1.místo s postupem - akordeonové Trio Petermannová, Lapčíková, Jurečková


Akordeonová soutěž krajské kolo 28.3.2019 Klimkovice

1.místo s postupem - Anežka Petermannová
1.místo s postupem - Anička Lapčíková
2. místo - Tereza Čichoňová
2.místo - akordeonové Trio


Mezinárodní soutěz 11.4.2019 Ostrava

3.místo - Anežka Petermannová
Zvláštní ocenění za vynikající pedagogickou práci - Marta Dvořáková

 

 

 

V mezinárodní výtvarné soutěži Barbary Petchenik na téma kartografie a cestování v kategorii B dětí 6-8 let získala Linda Bočková 8. místo z 94 zúčastněných a v kategorii C  9-12 let získala Ela Zavrtalová 4. místo z 319 zúčastněných s postupem do mezinárodního kola. 

Do soutěže bylo zasláno přes 600 prací z celé České republiky, ze kterých bylo vybráno do národního kola vždy 10 nejlepších z každé kategorie. Následně 6 z nich postoupilo do mezinárodního kola a budou zaslány a vystaveny v rámci Mezinárodní kartografické konference v Tokiu v Japonsku (červenec 2019), kde proběhne vyhodnocení celosvětového kola této soutěže.

 

 

 

Ve středu 27.února 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů a naše soubory Trio fléten (Lucie Vilášková, Matouš Ochvat a Daniela Nováková), Trio zobcových fléten (Veronika Klečková, Patricie Gajdová, Gabriela Černá) a Žesťový kvartet (Vojtěch Žolnerčík, Pavel Konečný, Matěj Tvrdý, Viktor Hrubý) získaly 1. místo. Trio zobcových fléten a Žesťový kvartet pak dále postoupily do krajského kola. To se konalo v Orlové - Porubě 20.března 2019 a v silné konkurenci získaly oba soubory 3. místo.

 

Dne 5. - 6. 4. 2019 proběhla v Rýmařově krajská přehlídka LDO, které se zůčastnilo 17 souborů z různých ZUŠ našeho kraje. Nejstarší žáci ZUŠ Hlučín  - Nikola Schmidtová, Andrea Klímková, Eva Jarošová, Jan Drastík, Boris Guňka, Adrian Míl a Jakub Novotný - si z Rýmařova přivezli umístění ve stříbrném pásmu. Vystoupili s představením "Milý Bože, tady Oskar", které vzniklo pod režijním vedením učitelky MgA.Petry Bublíkové.

Jde o letošní absolventské představení 7.ročníku, které budou mít zájemci možnost vidět také na půdě školy.

 


22. 3. 2019 - Festiwal muzyki instrumentalnej, Rybnik, PL:

2. místo - Klavírní duo - Souboj klavírů (Barbora Plačková, Eva Poštulková)

2. místo - Strunka

čestné uznání - Barbora Plačková (sólový klavír)


 

 

V úterý 5. března 2019 se v ZUŠ V. Kálika v Opavě konalo okresní kolo soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů a obě naše seskupení vybojovala

1. místa. Gratulujeme duu ve složení Ellen Železnovová (housle) a Marie Slaninová (violoncello) a violoncellovému kvintetu ve složení Jan Poštulka, Sára Drastíková,

Daniela Borovičková, Tadeáš Koska a Barbora Kaniová, které zárověň postoupilo do krajského kola.

To se konalo 10. 4. 2019 a violoncellové kvinteto získalo 1. místo a zvláštní ocenění poroty za interpretaci skladby Pavla Helebranda.

 

OKRESNÍ KLAVÍRNÍ PŘEHLÍDCE, která se konala 4.3.2019 v ZUŠ Háj ve
Slezsku, reprezentovali naše klavírní oddělení tito žáci:

PHV: Magdaléna Kovářová (uč.E.Niedobová)

1.ročník: Hedvika Janišová (uč.D.Borovičková), Eliška Kovářová (uč.E.Niedobová), Iva Čechová (uč.R. Běhůnková), David Obrusník (uč.R. Běhůnková)

3.ročník: Alžběta Kuchařová (uč.E.Mitáčková), Zuzana Fulnečková (uč.L.Mitáčková)

4.ročník: Klára Tesařová (uč.L.Tkačíková), Danny Knap (uč.L.Tkačíková), Kateřina Reiská (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Denisa Topínková (uč.E.Mitáčková),             Nela Fichnová (uč.L.Mitáčková)

5.ročník: Eliška Kučerová (uč.P.Kozel)

6.ročník: Ondřej Buček (uč.J.Niedoba) = POSTUP

7.ročník: Ema Matýsková (uč.D.Borovičková) = POSTUP, Boris Guňka (uč.E.Mitáčková)

2.stupeň:
1.ročník: Anna Psennerová (uč.D.Borovičková)

4.ročník: Vojtěch Kloda (uč.P.Kozel)

DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÝ VÝKON A GRATULUJEME POSTUPUJÍCÍM ŽÁKŮM DO KRAJSKÉ
PŘEHLÍDKY, která se koná 12.4.2019 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. 

Školní rok:

2016/2017 2017/2018 2018/2019

03. 05. 2017

9. celostátní přehlídka Mládí Bohuslava Martinů - přivezli Stříbrné pásmo (Jan Poštulka) a Bronzové pásmo (Daniela Borovičková). Jan Poštulka ke svému umístění však ještě získal mimořádnou cenu za interpretaci díla Pastorales Bohuslava Martinů


02. 05. 2017

Múzy Leona Juřici - Zlatou múzu získalo uskupení ABS Strings ve složení Kristýna Kadulová, Adéla Jasvecová, Markéta Jasvecová, Barbora Smolková, Matěj Stoklasa, Denisa Meislová, Barbora Kaniová a Marie Tkačíková; Stříbrnou múzu získal náš smyčcový orchestr


20. 04. 2017

Krajské kolo soutěží MŠMT - výtvarný obor: Bronzové pásmo - skupina žáků pod vedením Liany Janíkové


19. 04. 2017

24. ročník Heranovy violoncellové soutěže - Jan Poštulka ze třídy paní Ilony Kučerové získal Čestné uznání II. stupně


04. 04. 2017

Krajské kolo soutěží MŠMT - hra na kytaru: 1. místo - Kytarové duo ve složení Martina Palkovská a Vojtěch Kloda


16. 03. 2017

Okresní kolo soutěží MŠMT - hra na kytaru: 1. místo - Kytarové duo ve složení Martina Palkovská a Vojtěch Kloda; 2. místo - Ondřej Novák, Martina Palkovská; 3. místo - Jakub Spořík


16. 03. 2017

Krajské kolo soutěží MŠMT - hra na smyčcové nástroje: 2. místo - Michaela Kundrátová, Adéla Jasvecová, Jan Poštulka; Zvláštní cena - Jan Poštulka za mimořádné provedení skladby Bohuslava Martinů - Pastorales


23. 02. 2017

Okresní kolo soutěží MŠMT - hra na klavír: 1. místo - Kateřina Reiská, Viktorie Kadlecová, Dominik Doubek; 2. místo - Danny Knap, Klára Tesařová, Ondřej Buček, Adéla Kundrátová; 3. místo - Karolína Macalíková a Markéta Hájovská


16. 02. 2017

Okresní kolo soutěží MŠMT - hra na smyčcové nástroje: 1. místo - Michaela Kundrátová, Adéla Jasvecová, Jan Poštulka; 2. místo - Eva Poštulková, Alena Stoklasová, Daniela Borovičková, Marie Slaninová; 3. místo - Nela Štorková, Marie Jirásková, Vendula Chojková, Barbora Smolková, , Čestné uznání - Adéla Zbořilová


18. 10. 2016

Múzy Ilji Hurníka - žáci zde získali 1x zlaté pásmo (Pavel Konečný) a 4x stříbrné pásmo (Patricie Gajdová, Veronika Obrusníková, Vít Štverka a duo Adéla Jasvecová a Adam Dudek)