Město Hlučín o muzikálu Kouzelný dopis

• 06. 03. 2023
Gallery  dsc3346

OSLAVILI JSME 70 LET ZALOŽENÍ ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY

ZUŠka oslavila výročí založení ve velkém stylu formou unikátního a neopakovatelného autorského muzikálu vytvořeného přímo k tomuto slavnostnímu okamžiku v historii školy. Škola vznikla 1. září 1952, ale takto obrovský projekt není možné připravit během několika dní.

V Kulturním domě v Hlučíně bylo ve čtvrtek 16. února a v sobotu 18. února naprosto plno. Spojit se podařilo všechny čtyři obory, které mohou v České republice vyučovat základní umělecké školy. Výtvarný obor celý slavnostní večer zahájil vernisáží, kterou otevřel výstavu prací žáků napříč všemi ročníky oboru. Výstavu mimo jiné zahájil bývalý ředitel školy pan Stanislav Havlík, který ve školním roce 1966/1967 tento obor i založil. Mezi vernisáží a samotným muzikálem hrála divákům kapela MY DVA TRIO. Muzikál připravený ve spolupráci pedagogů, zaměstnanců, hostů, bývalých a aktuálních žáků školy, orchestru pod taktovkou Petra Cyruse a v režii Františka Solaře spojil snad vše, co lze v rámci základních uměleckých škol spojit. Předcházely tomu dlouhé přípravy, které datujeme do srpna minulého roku, kdy tvůrčí tým Kláry Krejčířové a Františka Solaře oslovil vedení školy s návrhem realizace autorského muzikálu. Muzikál ve velké míře podpořilo město Hlučín a paní místostarostka Petra Řezáčová přijala záštitu nad čtvrteční premiérou. Poděkování patří všem, kteří se byť i malým přispěním podíleli na této velké oslavě. Účinkujících bylo kolem stovky, což hovoří za vše. Přejeme škole dále jen to nejlepší a těšíme se na další akce.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách města Hlučína.