Pro veřejnost

Srdeční záležitost odkryla další program

Hlučínské náměstí zaplní kulturou festival Srdeční záležitost. Na pátek 31. května a sobotu 1. června připravili organizátoři bohatý program naplněný koncerty, výstavou, či workshopy.

Pro děti od mateřské školky až po středních škol připravili organizátoři šest workshopů. Témata jsou zaměřená podle věkových skupin. V pátek se tak děti naučí, jak se dělá balet, jak se luští hudební šifry, a mnoho dalšího. Zároveň také melodie 20. a 21. století zaplní Domov pod Vinnou horou a Fontánu, kde se budou konat koncerty žáků ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského.

„Nezapomínáme ani na Den dětí, který připadne na sobotu. V rámci doprovodného programu bude na náměstí skákací hrad. Připraveny jsou také soutěže pro děti, airbrush tetování a hry,“ říká za organizátory Adéla Ostárková.

V sobotu od 14:30 vystoupí akordeonový orchestr Andante, který přetlumočí do umělecké znakové řeči skupina Hands Dance. Součástí odpoledního programu bude také vystoupení Davida Stypky s kapelou Bandjeez a smyčcového orchestru žáků a absolventů hlučínské Základní umělecké školy, či večerní koncert studentské kapely Metamorfóza z hlučínského gymnázia.

Součástí letošního ročníku bude také výstava prací výtvarného oboru na autobusovém nádraží v Hlučíně. Ta potrvá od 27. května až do 2. června.

V letošním roce najdou nejen návštěvníci festivalu akci také v mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Díky ní a vlastnímu sportu mohou ze zapojených projektů vybrat právě Srdeční záležitost a přispět tak na chod akce.

Pro návštěvníky bude na náměstí zařízeno také občerstvení. Stánek s kávou, vínem či sladkostmi zajistí hlučínská kavárna Logr café. Na místě bude ale také stánek s čepovaným pivem a malinovkou.

ZUŠ Open probíhá už třetím rokem po celé České republice. Cílem akce, která letos připadá na 31. května a 1. června, je jak zviditelnění činnosti základních uměleckých škol, tak i vzájemné propojení jednotlivých ZUŠek a spolupráce mezi nimi. Kromě oživení kulturního života v regionech má akce také poukázat na důležitou roli škol v občanské společnosti.

Lýdie Hájovská

Fotogalerie 2017