Pro veřejnost

O Srdeční záležitosti

Srdeční záležitost je festival určený těm nejmladším hudebníkům, kteří hrají pro svou zábavu. První ročník se uskutečnil v roce 2017 a nesl s sebou cíl předat dětem zkušenosti hraní na open-air festivalu. Je pořádán pod hlavičkou ZUŠ P. J. Vejvanovského a také celostátního happeningu ZUŠ Open.

Letošní festival bude dvoudenní. Pátek 31.5. je určen školám, pro které chystáme interaktivní vzdělávací workshopy, díky kterým budou mít možnost lépe pochopit svět hudby a zvuků kolem nás. Již tradičně proběhnou koncerty v Domově pod Vinnou horou a ve Fontáně.

V sobotu 1. června je program určen veřejnosti a všem dětem.

Společně totiž oslavíme Den dětí soutěžemi, hrami, podporou vystupujících kamarádů a pro každého bude připraven malý dáreček! Setkáme se společně na náměstí v Hlučíně, kde Vám žáci ZUŠ zahrají to nejlepší z hudby 20. a 21. století! Těšit se tedy můžete na filmovou hudbu, cover verze, vlastní tvorbu, ale i klasickou hudbu soudobých skladatelů. Během dne proběhne několik speciálních projektů. Prvním z nich je Vidět slyšené, což je koncert překládaný speciálními tlumočníky do znakové řeči tak, aby si jej mohli vychutnat také neslyšící. Mimo jiné také chystáme inscenační koncert a spojení dětského orchestru se známou osobností. Večer vám k tanci zahraje kapela Metamorfóza.

Fotogalerie 2017

Fotogalerie 2018

Bližší informace budou dodávány průběžně.